zdroj: FEKT VUT v Brně

soubor se zprávou: tz_hokejova_bitva_univerzit.pdf

obsah zprávy:

HOKEJOVOU BITVU UNIVERZIT V BRNĚ OVLÁDLI HRÁČI VUT

Hokejový zápas mezi brněnskými univerzitami - Vysokým učením technickým (VUT) a Masarykovou univerzitou (MU) zaplnil hokejovou halu Rondo. Zápas se uskutečnil ve středu v 18:00 a atmosféra byla opět elektrizující. Skvělou podívanou nabídly, jak hokejové výkony, tak výkony v ochozech. Celá akce proběhla s grácií a úspěchem.
Cesta k hokejové bitvě však bývá trnitá a přípravy probíhají dlouhodobě. "Příprava zápasu probíhá vlastně skoro celý rok. Finální přípravy a shánění sponzorů řešíme čtvrt roku dopředu. Nejnáročnější jsou tak tři týdny před akcí, to už dotahujeme detaily a maličkosti, aby vše dopadlo dobře," dodává jeden z hlavních organizátorů Tomáš Szöllősi, student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Tento rok byl největší problém v termínu, který byl původně naplánován na jaro, bohužel v této době probíhala rekonstrukce haly, a tak byl tentokrát souboj v netypickém prosincovém termínu.
Zápas probíhal ve vysokém tempu a diváci se dobře bavili. "Myslíme si, že se hráčům opět podařilo nadšené diváky pobavit. Během první třetiny mohli vidět spoustu zajímavých dresů a masek. Diváci tak mohli fandit třeba vrchní sestře gynekologického oddělení, potápěči a nechyběl ani kapitán mužstva VUT v Brně v podobě papeže," dodává Szöllősi. Výsledek zřejmě ovlivnili i pokyny kapitána, který ve stylu papeže pověřil všechny své hráče úkoly, které byly bezezbytku splněny. Zbytek zápasu však hráči přetáhli přes hlavy klasické dresy a i zápas dostal pořádné grády. "Dresy se sice následně změnili, ale v hledišti zůstaly všechny motivy hráčů, kterými byli vyzbrojeni fanoušci. I toto pomohlo vytvořit sounáležitost hráčů, univerzit a fanoušků. Atmosféra v Rondu byla úžasná."
Po první třetině šla do kabin parta z VUT za stavu 3:4, ale postupem času se vše otočilo. Do druhé třetiny vlétli hráči ve větším tempu a hra dostala opravdu soutěžní tempo. Po druhé třetině vedli hráči VUT již 8:7 a v gólové nadílce se pokračovalo i v poslední části zápasu. Hráči VUT ovládli hrací plochu a zvítězili ve třetí třetině přesvědčivě 4:1. Což znamenalo celkovou výhru VUT 12:8. Tímto výsledkem vrátili hráči VUT rok starou prohru na nájezdy svým kolegům z MU. Po závěrečném hvizdu se strhla obrovská euforie, jak na hrací ploše, tak také na tribunách, které by svým fanouškovským výkonem mohli konkurovat profesionálním fanouškům brněnské Komety. Zajímavostí byla také neobvyklá děkovačka hráčů, které vyburcovaly ještě více fanoušky. Úspěchem celého klání byla velká návštěva, to když si do Ronda našlo cestu čtyři tisíce fanoušků.
Zápas se uskutečnil pod záštitou primátora města Brna a obou rektorů univerzit. Tímto druhým zápasem univerzit se postupně vytváří nová tradice v podobě hokejového utkání univerzit. "Jsme velmi spokojeni, jak s průběhem a organizací, tak také záštitou a podporou univerzit, fakult a města Brna," oceňuje Szöllősi. Další tentokrát třetí zápas by se měl uskutečnit následující rok a mělo by to být již v tradičnějším termínu, tak aby si na něj studenti mohli zvyknout a brát ho za "svůj".

zveřejněno dne: 09.02.2012