Tisková zpráva

Fakulta zvyšuje konkurenceschopnost svých studentů

datum: 17.12.2010

autor: FEKT VUT v Brně

zdroj: FEKT VUT v Brně

soubor se zprávou: tz_LabVIEW_2010.pdf

obsah zprávy:

Fakulta zvyšuje konkurenceschopnost svých studentů


Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně příštím školním roce rozšíří své portfolio nabízených služeb pro studenty o projekt LabVIEW Academy. Díky němu mohou získat studenti fakulty mezinárodně uznávané vzdělání v oblasti sběru a zpracování dat, ukončené zkouškou a po jejím úspěšném složení i mezinárodním certifikátem CLAD (Certified LabVIEW Associate Developer).
Začátkem října byla na základě dlouholeté spolupráce Ústavu automatizace a měřicí techniky FEKT VUT v Brně a firmy National Instruments (Austin, Texas, USA) podepsána smlouva o přistoupení k projektu LabVIEW Academy Program. Fakulta tímto získala přístup k výukovým materiálům společnosti National Instruments a její podporu pro akademickou sféru. Velkou výhodou bude pro studenty možnost bezplatného získání certifikátu CLAD, to je jinak možné pouze v rámci placených firemních kurzů. Certifikát je mezinárodně uznáván.
V principu se tedy jedná o další možnost rozšíření odborné kvalifikace studentů, podobně jako v případě Certifikátu Microsoft nebo Osvědčení CISCO Academie, které již fakulta studentům nabízí. Tím se zvýší možnost uplatnění studentů v praxi.
"Software LabVIEW je jedním z hlavních produktů americké firmy National Instruments, v oblasti sběru, zpracování a prezentace dat získaných měřením má celosvětové dominantní postavení, podobně jako Microsoft v oblasti kancelářských aplikací," dodává jeden z hlavních koordinátorů projektu na fakultě, doc. Ing. Petr Beneš, Ph. D., z Ústavu automatizace a měřicí techniky FEKT VUT v Brně. VUT již několik let platí kampusovou školní licenci. "Software i hardware firmy NI je běžně používán nejen ve výuce a výzkumu na VUT, ale především v komerčních firmách, např. ve firmě Honeywell, Siemens, ABB, atd., slouží např. i k řízení grafitových kolimátorů na synchrotronu v CERN, byl použit k řízení experimentů a sběru dat při vývoji raketoplánu, testování funkčnosti mobilních telefonů apod." dodává Ing. Miloslav Čejka, CSc., garant poskytovaných kurzů.
Tímto krokem fakulta zkompletovala doplňkové vzdělání na fakultě, čímž se snaží zvyšovat kvalifikaci svých studentů a absolventů, kteří mají potom větší šanci na uplatnění v soukromém sektoru. Studenti fakulty se již během studia mohou zapojovat do projektů výzkumných center - CVVOZE, SIX nebo do projektu centra excelence CEITEC. Více informací o možnostech studia mohou studenti získat na chystaném dnu otevřených dveří, který se uskuteční 7. ledna v nové Aule fakulty na Technické 10.

http://www.feec.vutbr.cz/tisk_zpravy/tz_LabVIEW_2010.pdf

zveřejněno dne: 09.02.2012