Farnell Technologický den na FEKT

datum: 06.03.2011

soubor se zprávou: tz_Farnell-technology-day_rev.pdf

Farnell Technologický den na FEKT VUT v Brně

Dne 17. 2. 2011 proběhl na Ústavu mikroelektroniky již druhý Technologický den se společností Farnell.
Zástupci společnosti Farnell, předního světového distributora elektronických, elektrických a průmyslových výrobků, domluvili skupinu přednášejících, kteří informovali studenty o novinkách v elektronickém průmyslu a umožnili tak studentům kontakt přímo se světovými výrobci elektronických komponentů. Jednalo se o zástupce společnosti Texas Instruments, Osram, FEI a Tyco electronics. Jednotliví přednášející seznámili studenty s posledními trendy v oblasti mikrokontrolerů, LED osvětlení, konektorů a dalších zajímavých oblastí, například elektronové mikroskopie a také s novinkami v oblasti návrhových systémů.
Zájem studentů o tuto akci byl velký, svědčí o tom 90 registrovaných účastníků. Celkově navštívilo tento zajímavý projekt více než 150 studentů, kteří si mohli dokonce odnést zajímavé ceny a odměny. "Technologický den byl plánován na celé odpoledne, také proto bylo pro studenty zajištěno občerstvení formou malého rautu, což většina studentů velmi ocenila," dodává hlavní pořadatel této akce Ing. Pavel Šteffan, Ph. D. Technologický den byl hodnocen kladně jak ze strany studentů, tak přednášejících odborníků. Studenti dokonce mohli ohodnotit jednotlivé přednášky na Facebooku fakulty, www.facebook.com/FEKTVUT.
"Společnost Farnell navázala na vynikající spolupráci s ústavem mikroelektroniky na FEKT VUT v Brně již druhým ročníkem úspěšného technologického dne. Šlo o jedinečnou příležitost pro studenty získat informace o zajímavých technologiích a nabídkách s možností přímo prodiskutovat své dotazy se zástupci výrobců elektronických komponent," dodává Ing. Marek Konečný (Regional Sales Manager - South Eastern Europe)
Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další setkání nad technologickými novinkami.