Odpadkobraní na FEKT VUT v Brně

datum: 30.03.2011

soubor se zprávou: tz_odpadkobrani110330.pdf

Odpadkobraní na FEKT VUT v Brně

Jako každý rok i letos pořádá studentský spolek Studentů pro studenty na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně netradiční akci Odpadkobraní. Touto akcí vzdávají studenti holt jednomu z největších studentských kampusů v Brně - Pod Palackého Vrchem, kde je hlavní sídlo studentů VUT v Brně.
Spolek Studenti pro studenty (SPS) funguje jako neoficiální zájmové sdružení studentů Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Hlavním posláním SPS je zkvalitňování a obohacování studentského života. Toho je docíleno pořádáním nejrůznějších kulturních, sportovních, společenských a zábavních akcí. Jednou z pořádaných akcí je již tradiční open air hudební festival Hudba z FEKTu, Běh na 53, a také Odpadkobraní, které se uskuteční již tento čtvrtek 31. března 2011, v areálu kolejí Pod Palackého Vrchem.
Příroda v okolí Kolejí pod Palackého vrchem je krásná, bohužel během roku se na přilehlém kopci nahromadí spousta odpadků a nepořádku. Proto spolek Studenti pro studenty organizují právě tuto akci. Pro ty studenty, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí. "Odpadkobraní, je akce, jejímž účelem je zkrášlit naše okolí a tohoto nepořádku se zbavit," dodává jeden z hlavních organizátorů akce a vedoucí studentského spolku, Lubomír Friml.
Přijďte na již třetí ročník této akce a udělejte něco nejen pro přírodu, ale i pro sebe a ostatní!