Maturanti mají šanci být přijati na vysokou školu ještě i nyní

datum: 21.07.2011

soubor se zprávou: tz_2-kolo-prijimaciho-rizeni-FEKT11.pdf

Maturanti mají šanci být přijati na vysokou školu ještě i nyní

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. FEKT nabízí kvalitní vzdělání na moderní fakultě s tradicí.
Studenti si mohou podávat přihlášky od 10. 7. do 10. 8. 2011. Druhé kolo přijímacího řízení je určené pro studenty, kteří splní některou z podmínek pro přijetí bez přijímací zkoušky. I letos je možné být přijat nejen na základě výsledků ze střední školy, ale i na základě výsledků z Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO. Druhé kolo je určeno jak zájemcům standardní prezenční formu studia, tak pro zájemce o tzv. kombinovanou formu studia, která probíhá převážně o víkendech a která je vhodná pro studium při zaměstnání.
Výhodou druhého kola je, že si studenti mohou "vybrat", které z nastavených kritérií pro přijetí splní, a které je pro ně nejvýhodnější. Od absolutoria přípravného kurzu na fakultě s výborným hodnocením, přes průměr známek na střední škole, dobrý výsledek u maturity z matematiky nebo fyziky, až ke splnění kritérií u Národních srovnávacích zkoušek. "Chceme být opravdu variabilní a co nejvíce otevření studentům. Chceme také podpořit ty studenty, kteří dosáhli vynikajících výsledků v olympiádách, soutěžích a dalších aktivitách, i ti mají možnost dostat se na naši fakultu bez přijímacích zkoušek," dodává Fiedler.
FEKT patří mezí nejvýznamnější elektrotechnické fakulty v České a Slovenské republice. Její význam dokresluje také množství podaných přihlášek ke studiu, a také velká poptávka po absolventech této fakulty. "Velmi si ceníme zájmu o spolupráci od nejrůznějších firem, které si vybírají naše studenty do svých řad," podtrhává moderní trend a velkou poptávku po absolventech elektrotechniky proděkan Fiedler. Mezi významné partnery fakulty patří zejména společnosti FEI Company, ON Semiconductor, ABB, Honeywell a mnohé další. Ročně tyto společnosti poptávají stovky absolventů a studentů Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.
Více informací mohou zájemci o studium získat na prijimaci-rizeni@feec.vutbr.cz, nebo na http://www.feec.vutbr.cz/studium/admissions.php.cz.