Jaderná aktualita

datum: 16.08.2011

autor: Karel Katovský, ÚEEN

Jaderná aktualita

Návštěva profesora jaderného inženýrství K.L.Peddicorda na VUT v Brně.
V úterý 2. srpna navštívil profesor jaderného inženýrství Kenneth Lee Peddicord Vysoké učení technické v Brně. Prof. Peddicord je ředitelem Nuclear Power Institute na univerzitě Texas A&M v College Station nedaleko Houstonu ve státě Texas. Koordinuje největší jaderně vzdělávací program ve Spojených státech.
Profesor Peddicord se v kanceláři děkanky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií prof.Dědkové sešel se zástupci fakult FEKT a FSI, kde několik hodin jednali o spolupráci ve výuce a výzkumu v oblasti jaderné energetiky a jaderného inženýrství. Prof.Peddicord si poté prohlédl prostory fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a laboratoře Ústavu elektroenergetiky. Jednání se zodpovědnými pracovníky ÚEEN FEKT a EÚ FSI pokračovala po pracovním obědě celé odpoledne.
Výsledkem jednání je příprava projektů, na jejichž základě se budou akademičtí pracovníci Nuclear Power Institute TAMU v příštích letech zapojovat do výuky jaderných předmětů na VUT v Brně a akademičtí pracovníci, doktorandi a studenti VUT budou mít možnost využívat infrastrukturu NPI TAMU pro svoji vědeckovýzkumnou práci.

Profesní webové stránky prof.K.L.Peddicorda: http://nuclear.tamu.edu/people/faculty/index.php?id=22