Nabídka programů

Teleinformatika

Prezenční 4 roky Zakončeno titulem Ph.D.

Konečně se budete soustředit pouze na to, co vás zajímá. Budete hledat inovativní řešení a zapojíte se do výzkumných projektů. A to v oblastech telekomunikací, bezpečnosti, zpracování digitálních signálů, Internetu věcí (IoT) či Průmyslu 4.0. A zkusíte si to i z druhé strany – budete vyučovat, zejména laboratorní a počítačová cvičení.
Se svým Ph.D. si budete vybírat z nabídky dobře placených míst. Od pozic technických přes výzkumné až po manažerské. Nebo zůstaňte na vysoké škole na pozici odborného asistenta – věnujte se práci na projektech a výuce mladých studentů.

Tento program zajišťuje Ústav telekomunikací

Detailní charakteristika studijního programu

Staňte se elitou komunikačních a informačních technologií

 • 80 %

  studentů projde přijímacím řízením

 • 97,9 %

  studentů úspěšně dokončí studium

 • 90 %

  absolventů najde do měsíce práci

 • 50 000 Kč

  je průměrný nástupní plat absolventů

Co Vás čeká

Základem je samostatnost. Zvolíte si svou specializaci. Budete se podílet na výuce odborných předmětů a hlavně začnete pracovat na své dizertační práci. Můžete vycestovat na stáž do zahraničí, klidně i na dva semestry. Na konci druháku vás čeká státní doktorská zkouška.

Ve třeťáku a dalších ročnících pokračujete v řešení dizertační práce. Publikujete výsledky výzkumu na mezinárodních konferencích nebo v odborných časopisech. Podílíte se na výuce a řešíte projekty. Studium završíte odevzdáním dizertační práce a její obhajobou.

Pojďte na FEKT!

Jak se dostat na FEKT