Nabídka programů

Elektroenergetika

Prezenční 2 roky Zakončeno titulem Ing.

Naučíte se rozumět elektrické energii od jejího vzniku v malé či velké elektrárně, přes transport ke spotřebiteli a skladování v různých typech akumulace – až po její využití pro elektrické osvětlení a vytápění. Vše si prakticky vyzkoušíte ve špičkově vybavených laboratořích, případně v energetických provozech. A je na vás, jestli se zapojíte do výzkumných projektů našich průmyslových partnerů.
Stanete se specialistou na elektroinstalaci a technicko-ekonomické zhodnocení složitého projektu nebo řízení jeho realizace pro vás nebude problém. Elektrotechnické firmy se o vás poperou. Baví vás výzkum? Můžete nastoupit do některého z výzkumných center zaměřených na elektroenergetiku u nás nebo v zahraničí – nebo pokračovat v doktorském studiu.

Tento obor zajišťuje Ústav elektroenergetiky

Detailní charakteristika studijního programu

Elektrická energie – neodmyslitelná součást lidského života

 • 90 %

  studentů projde přijímacím řízením

 • 92 %

  studentů úspěšně dokončí studium

 • 100 %

  absolventů najde do měsíce práci

 • 35 000 Kč

  je průměrný nástupní plat absolventů

1. ročník

Půjdeme do hloubky. A to v oblastech elektrických přenosových sítí, elektrických stanic, osvětlovací a elektrotepelné techniky, obnovitelných zdrojů a klasické i jaderné energetiky. Nečeká vás jen teorie, ale i praxe v laboratořích nebo při exkurzích v energetických provozech.

Volitelné všeobecné předměty

Pojďte na FEKT!

Jak se dostat na FEKT